Престъплението е разкрито след акция на МВР.
Софийската градска прокуратура (СГП) привлече към наказателна отговорност двама български граждани за държане с цел разпространение на коноп с бруто тегло 15,1 кг.
Наблюдаващият прокурор постанови двамата да бъдат задържани за срок до 72 часа с цел довеждането им пред съда за разглеждане на искане за вземане спрямо тях на мярка за неотклонение „задържане под стража“.
Досъдебното производство е започнато на 26.08.2025 г. от Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“ – МВР със съставянето на протокола за първо действие по разследването и се води под ръководството и надзора на СГП.
Съгласно доказателствата, събрани в началния етап на разследването, на 26.08.2025 г. двамата обвиняеми са държали високорисковото наркотично вещество, разпределено в 13 обекта, в лек автомобил, паркиран на охраняем паркинг на бул. „Рожен“ в гр. София.
Предстои СГП да внесе в съда искане за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо обвиняемите. Разследването по случая продължава.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Тагове:
Източник: Bgonair.bg