Има обходен маршрут.
Затвориха за движение магистрала „Марица“ между 65-и и 84-и км заради продължаващия пожар в Харманлийско, съобщиха от пресцентъра на Областната администрация в Хасково.
Мярката се е наложила след запален насрещен контролиран огън непосредствено до аутобана от служители на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ и последвало задимяване.
свързани
Автомобилите се отклоняват по обходен маршрут през градовете Харманли и Любимец по път I-8. Областният управител на област Хасково д-р Стефка Здравкова е на терен и следи отблизо ситуацията.
„Въпреки овладяната обстановка, оставаме в пълна готовност. В момента два самолета продължават да гасят по фронта към село Йерусалимово, община Любимец. Благодаря на всички екипи, които се включиха в овладяването на пожара, за усилията и за денонощната работа в изключително трудни условия“, подчерта д-р Здравкова, цитирана от пресцентъра.
Пламъците възникнаха в понеделник към 15:00 часа в защитената местност „Радинчево“ между селата Доситеево, Изворово и Коларово на западните склонове на Сакар планина. Заради разрастването на пожара община Харманли въведе вчера частично бедствено положение за района, предаде БТА.
Гасенето продължава и днес, като отново се включи леталена техника.
Снимка: БГНЕС
Тагове:
Източник: Bgonair.bg