Грозят ги строги наказания
Обвиниха младежи в серия от кражби в София
Трима младежи – на 15, 17 и на 28 години, са привлечени към наказателна отговорност за грабеж и за опит за такъв, съобщиха от Софийската районна прокуратура.
Събраните до момента доказателства сочат, че на 29.09.2025 г. около 20:45 ч. в подлез под бул. „Ситняково“ в София, обвиняемите Н.Ф., В.Ф. и Б.М. са направили опит да отнемат чанта, съдържаща сумата от 2230 лева от владението на Е.Ж.
Обвиняемите са употребили за това сила и заплаха.
Малко след това пред входа на училище на ул. „Гео Милев“ обвиняемите отнели 250 лева от Я.Г., като Б.М. е напръскал мъжа с лютив спрей в лицето, а В.Ф. му казала, че ще го пребият.
По случая е образувано досъдебно производство за престъпление, за което се предвижда наказание „лишаване от свобода“.
С постановление на прокурор Н.Ф., В.Ф. са задържани за срок до 48 часа, а Б.М. до 72 часа, уточниха още от прокуратурата.
Днес, 01.10.2025 г., наблюдаващ прокурор внесе искане в Софийския районен съд за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо обвиняемите.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Тагове:
Източник: Bgonair.bg