
Лидерът на ИТН Слави Трифонов с позиция за бъдещето на Паметника на съветската армия в центъра на София.
„Според мен на мястото трябва да има паметник на създателя на българската държава хан Аспарух. В София, столицата на България, няма нито един паметник на създателя на България – хан Аспарух. И целият този скандал около паметника на една отдавна несъществуваща армия, която въобще не ни е освободила, а направо ни е поробила, целият този скандал е адски удобен да махнем този абсолютно ненужен и напълно безмислен монумент и като българи да издигнем паметник на най-важния българин – хан Аспарух“, написа Трифонов в профила си във Facebook.
свързани
Той припомни, че е имал подобна идея преди години, но администрацията е направила всичко възможна „да я убие още в зародиш“.
„А сега дали е възможно някаква такава идея да се получи? Ако питате българите дали вместо паметник на Съветската армия е по-добре да има паметник на хан Аспарух, най-вероятно огромната част ще кажат: “Разбира се, че на хан Аспарух”.
Но най-вероятно няма да стане. Явно такива ни е довел тук хан Аспарух. Такива, дето повече обичаме чужди армии, отколкото тоя, дето ни е създал. А иначе идеята е хубава. Питайте всеки българин и вижте какво ще ви каже“, завършва коментарът на Слави Трифонов.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Тагове:
Източник: Bgonair.bg