1 / 15
Втори протест в подкрепа на Дебора в София
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Случаят с 18-годишната Дебора предизвика втори национален протест под наслов „Нито една повече“. Хората се събраха и пред Съдебната палата в София с ясни искания – да се промени законодателството, жертвите на насилие да получат подкрепа и да бъдат открити кризисни центрове във всички области на страната.
На шествието имаше плакати с надпис „Не на насилието“, „Любовта не е равносилна на насилие“. Хората са категорични, че трябва да има по-строги наказания за насилниците.
свързани
„Трябват адекватни мерки от държавните институции за този проблем. Имаме огромен проблем в България с домашното насилие. Трябва превенция, не само прилагане на закони. Ако едно дете наблюдава насилие в семейството, то като порасне ще го възпроизведе. Това, което депутатите приеха вчера, е само една малка стъпка. Трябва да има разбиране в обществото, че домашното насилие не е само домашно насилие. Това е проблем на цялото общество„, коментира протестираща.
Тагове:
Източник: Bgonair.bg