
Пеевски изчезна и се стопи, не буквално, разбира се, но си намери говорител по всички неудобни теми. Вместо него за безводието и катастрофите с АТВ-та и парашути, при които гинат деца и майка, говори само Бойко Борисов и хвърля вината върху тях – жертвите по тротоарите и за които атракционите по плажовете се превръщат в гробници.
Запитан за новия политически сезон и дали сред приоритетите на парламента ще е изборът на членове на Антикорупционната комисия, Борисов отговори:
„Това ще го реши парламентът. Процедурите вървят. Важна ни е (тази точка – б.р.), защото е вкарана в ПВУ. Тези няколко милиарда е изключително важно да влязат в бюджета на държавата. Кметовете си искат пътища, зали, стадиони, индустриални зони, училища, детски градини. Те нямат време, на средата на мандата си са, трябва да дадат резултати догодина, за да ги преизберат хората”.
“За нас не е приключил старият. Който е почивал добре лятото, да се готви. Всяка седмица сме някъде. Продължаваме да изграждаме държавата!”
След преизбирането на шефа на НСО, Борисов коментира и очакванията за одобрението на Румен Радев на избора на главен секретар и шефа на ДАНС:
„Премиерът Желязков показа институционалност за шефа на НСО – в момента, в който му беше изпратено писмото, го съгласува. И беше назначен. За една служба е много важно да има титулярен ръководител. МВР вече колко време работи без титулярен ръководител?! ДАНС, посланиците?! Надявам се следващата седмица президентът да каже какво мисли да прави, ние не можем да гадаем.”
„Безводието е проблем вече на Европа, на България. Пак казвам – имаше години, в които се източваха язовири, за да се снимат с тях. Имаше години, в които кметове буквално съсипаха проекти във ВиК сектора. Можете да чукнете в „Гугъл” и да видите колко пари са давани за Плевен през годините. Действително, климатичните промени са факт и е важно законодателството да позволява каптирането, сондажите, довеждащите водопроводи, имаме Дунав наблизо до нас, включително за напояване. Мисля, че с дружни усилия, виждайки заплахата от безводието, което няма да е само тази година – прогнозите са, че такъв ще е климатът и догодина, така че се надявам на работа на правителството, а парламентът да направи необходимото.”
Днес цял Плевен отново излиза на протест, за да засипе довечера в 17:30 с празни пластмасови бутилки Общината, чийто кмет е от ГЕРБ. Преди това плевенчани ще блокират местното ВиК.
Борисов бе в Добрич за първата копка за осветлението на местния стадион. Заедно с него бе депутатът от ГЕРБ-СДС Деница Сачева и председателят на БФС Георги Иванов – Гонзо. Гонзо е едно от пипалата на Пеевски, с които Шишкото овладява българския спорт.
“Защо съм тук? Празните стадиони са най-подтискащите за един футболист. Затова и президентът на БФС Георги Иванов е тук – той знае какво е да играеш на пълен стадион“, каза Борисов.
„Без Господ нищо не може да се направи. Благодаря на Гонзо, не беше нужно да го убеждавам, че футболът се играе за феновете. Когато един град, с толкова усилия, е влязъл в А група, хората заслужават да играят в собствения си стадион. С дружни усилия, с колегите от другите партии в правителството, за спортна инфраструктура се дадоха много пари”, заяви Борисов.
Bnews.bg