Пламъците тръгнали от края на селото, причината се изяснява.
Пожарът, който избухна в късния следобед вчера в руенското село Разбойна, вече е потушен. На място цяла нощ е останал дежурен екип, готов да реагира при евентуално ново възпламеняване.
Благодарение на намесата на десетки жители, които са се включили редом с пожарникарите, разрастването на бедствието е било ограничено.
свързани
По думите на кмета Ахмед Мехмед, пламъците са тръгнали от края на селото, но причината ще бъде установена от полицията. Силният вятър е тласкал огъня към гората, но навлизането му е било спряно от горските служители.
На място са пристигнали екипи от Айтос, Поморие и Бургас. В гасенето са участвали над 200 доброволци и земеделски производители.
свързани
Кметът подчерта, че в Руен няма собствена противопожарна служба и вече е поискан терен за изграждане на такава.
„Има една селскостопанска постройка изгоряла и бали с фураж. Дворовете са изгорели и част от една къща и фасадите. Няма пострадали хора, има едно момченце, за което имаме съмнения, че се е обгазило. Със Спешна помощ отиде. Много доброволци се включиха, около 200 човека“, каза още кметът на общината.
Снимка: БГНЕС/Архив
Тагове:
Източник: Bgonair.bg