Пред посолството на Палестина в София бяха положени цветя и играчки в памет на стотиците жертви на атаката по болница в Газа. Живот под непрекъснати въздушни атаки и страх – в такава обстановка живеят жителите на Газа.
Д-р Фадел Ашур с тъга и сълзи в очите гледа случващото.
„Няма сигурно място, във всеки един момент човек може да загине. Страхувам се за живота си. В Газа всичко е затворено, нито може да се излезе, нито да се влезе“, каза д-р Ашур.
свързани
Той определи твърденията от Израел, че Палестина преувеличава броя на жертвите на поразената болница, като силна пропаганда. „Да, имат хубаво лице, криминално е„, посочи докторът.
Със свалени знамена наполовина и в посолството на Палестина в София почетоха паметта на жертвите на кръвопролитната война. Мария е омъжена за палестинец повече от 30 години. Сега всичките им близки са в епицентъра на бомбардировките – Газа.
„Успяват само да кажат, че са живи“, сподели тя.
свързани
Като геноцид – така посланикът на Палестина у нас определи ситуацията в Газа.
„Държавата окупатор Израел извършва военни престъпления против беззащитни цивилни чрез безразборни бомбардировки по въздуха, употребявайки прекомерна сила“, заяви Адхам Зайналдин.
свързани
Освен членове на арабския дипломатически корпус у нас, и други хора дойдоха да отдадат почит на жертвите. Сред тях е и известният писател и преводач Хайри Хамдан. Когато е на 5-годишна възраст, той и семейството му бягат от палестинско село в Йордания. И до днес Хайри си спомня светлината преди опустошителните взривове.
„Знам какво са нюансите на войната, тези експлозии, жесток начин на преживяване„, описа Хамдан.
1 / 12
В памет на жертвите от бомбардировката на болницата в Газа
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Вижте повече в репортажа на Теодора Георгиева.
Тагове:
Източник: Bgonair.bg