Домакините показаха характер.
И втория си мач във Висшата лига „Манчестър Юнайтед“ не успя да спечели, въпреки че както и преди седмица срещу „Арсенал“ и сега игра добре.
„Червените дяволи“ стигнаха само до 1:1 при гостуването на „Фулъм“, макар че поведоха, а пропуснаха и други добри възможности, като Бруно Фернандеш пропиля дузпа, а и Матеуш Куня не съумя да вкара.
Домакините показаха характер и както и срещу „Брайтън“ отказаха да загубят, постигайки второ поредно равенство, а и като цяло развръзката сякаш бе логична, тъй като мачът бе равностоен.
Началото бе силно за гостите. Двубоят започна с удар над вратата на Матеуш Куня, а секунди след това бразилецът нямаше късмет, след като стреля в гредата по диагонала. Всичко това в първите 2 минути.
Домакините отговориха с извеждащо подаване към Кинг, но Баяндър спаси с крак, преди почти веднага след това Куня да бъде изведен сам срещу Лено и то от вратаря си, но Бернд Лено спаси по отличен начин.
Втората част започна равностойно, а логично няколко минути след началото Аморим пусна Бенямин Шешко вместо Каземиро. Не той обаче се превърна в герой. При корнер в 58-ата минута Лени Йоро засече с глава. Топката излизаше в аут, но се отклони в тялото на Родриго Мунис и така Червените дяволи поведоха.
Марко Силва реагира с няколко смени и те дадоха резултат, защото „Фулъм“ изравни. В 73-ата минута Айоби центрира отляво, Хименес се размина, но зад гърба му току-що влезлият Емил Смит-Роу засече и прати топката в близкия ъгъл за 1:1.
„Юнайтед“ реагира и в 88-ата минута влезлият малко преди това Хари Магуайър стреля на сантиметри встрани с глава, пропускайки да донесе успеха на отбора си. След още 1-2 напрегнати ситуации и пред двете врати обаче, мачът завърши 1:1.
Четете повече в gol.bg.
Снимка: Reuters
Тагове:
Източник: Bgonair.bg