Skip to content

Ретро България

Menu
Menu

Топ анализ: Заводът на Райнметал, с който пръхтящият Борисов се хвали е гробница за България и не е “немска инвестиция”, а брутално източване!

Posted on август 26, 2025

Учете се от несломимата воля на руснаците, комунистите, ислямистите и простаците да ви крадат. Те не почиват и не си снимат чиниите по ресторанти – последното може би, защото в чиниите им има парчета от вас и живота на децата ви. За тях няма август и почивен ден – има само крадене и лъжи, за да могат още повече да крадат и да си раздават рушвети.

Нали го видяхте вчера Борисов?

Той душа вече не може да носи от плюскане – реално и алегорично – погълнаха с Пеевски живота на българите заедно с Радев и Василев накрая – но пак се довлече до масата, преди Радев да не изостане от плюскането с германеца, който е намерил най-после някой в Европа да вземе заем вместо него, за да произвежда нещо, което никой не иска в двора си – защото е твърде отровно и доста еднакво за руснаците. Или не им е проблем на руснаците.

Забележителна гледка е пръхтящият Борисов, докато боботи небивалици и безсмислици – подобен на Пеевски – но вече уморен от толкова преяждане с чуждото. Само паниката, че може да изостане и да стане плячка на господаря си Пеевски, го кара да се оживява. Даже Радев и Василев не го плашат – с тях винаги ще се разбере, ако можеше.

Но да се върнем на милиардите заем, които взимате за германската “Райнметал“ – после не питайте защо всеки втори вече е с рак в България. Просто в България се случва – благодарение на Пеевски, слугинята му Борисов и Радев със сина му Василев – това, което не може да се случи никъде в Европа, защото все пак там, макар и да ги управляват корумпирани левичари и лъжци, често на руска верига също като в България – не посмяват да третират населението си като в някакъв зловещ африкански сюжет. Вместо модерни експлозиви проблемни за руснаците ще произвеждаме с отрова безпроблемни неща за тях.

На населението в Западна Европа му се живее – и то дълго, без да е болно. За българите не мога да кажа същото. Те не намират за кой знае какъв проблем, че 5 милиона от тях не се родиха и избягаха, както и че генерално са поставени на първо място по изчезване в света като националност. Не ги тревожи, че са и на първо място по онкологични заболявания в Европа – правят им за това частни болници, които после им източват парите от здравната каса.

Изобщо – перфектната машина за кражби, корупция и смърт. Истинска машина на смъртта – концлагер от модерен тип.

Ако не сте разбрали за какво пиша – прочетете поста ми от вчера. Може и да разберете нещо. Ако не можете – действайте обичайно. Или кръчма, и после си снимайте чинията. Може и в кенефа, ако сте хубавка жена, за една бърза снимка – това с тази кенефна фотография на хубавиците продължавам да не мога да го разбера. Любовниците и жените на руснаците, комунистите и ислямистите, които ви крадат, се снимат по скъпите курорти и градове – защо обаче любовниците и жените на окрадените се снимат по кенефите на разни кръчми и хотели – загадка ми остава. Малко като вешерското подскачане на внуците на комунистите на комунистическата песен “Бела чао“ преди няколко дни – преди 80 години дядовците им избиха построилите центъра на София и заграбиха построеното, а сега внуците им подскачат на комунистически песни в радост от живота си насред българската чума от крадене, корупция и национална смърт.

“Пир по време на чума“ или “Комунистически внуци празнуват щастието от подхвърлен дял от плячката“ – така може да се кръстят снимките на танцуващите на “Бела чао“. Не знам дали знаете за празненствата на служителите в концлагерите на смъртта на нацистите. Има много снимки на щастливите им физиономии, докато наблизо изгарят живи деца в пещите. Неродените в България българчета са същото.

Погледнах българските новини, където открих надпреварата на Пеевски през Борисов с Радев и Василев за сърцето на Рейнметал за тяхна „инвестиция“ в България. Не знам защо веднага се сетих за един филм – „От глупав по-глупав“.

Нека изясня няколко неща:

  1. Не Рейнметал ще инвестира, а България – или вие – ще гарантирате многомилиарден заем от Брюксел за тази цел.
  2. Подозирам, че „инвестицията“ се прави в България, за да може цената на проекта да се завиши няколко пъти – или нещо струващо стотици милиони евро да се обяви за няколко милиарда евро. Така някой става богат през доставките за построяване на такова производство, а за българите остава да плащат заема чрез сложни схеми за държавно субсидиране – заемът се дава през държавна схема или вие го гарантирате де факто.
  3. Говорят за производство на 155 мм снаряди. Нискотехнологичен бизнес и ми е непонятно за какво са им толкова пари, защото една инсталация за такова производство няма да е по-скъпа от 40 милиона евро и ще произвежда 200 хиляди снаряда годишно – освен, както отбелязах, българо-германската дружба да е прераснала пак в кражби и корупция по подобие на всичко сътворено от ГЕРБ по линията с Германия. Да припомням ли ПАВЕЦ “Чаира” и многото милиарди загуби и после многото милиарди субсидии да покрият тези загуби – вие платихте и двете.
  4. Говорят за „барут“. Всъщност в този тип боеприпаси се ползва TNT, а не „барут“. TNT обаче никой няма желание да произвежда в Западна Европа. Производството на TNT, барут и други подобни нискотехнологични експлозиви генерира колосално количество токсични отпадъци – нитрати, нитроароматни съединения и разтворители. TNT се разпада бавно, остатъците могат да останат в почвата и водата с години, като причиняват тежка токсичност. Или някой на Запад е решил да реши този проблем чрез България – там може всичко.
  5. Поради горните екологични причини и чисто военни – за да имат предимство над нискотехнологичната руска военна машина – западните държави заместват TNT с по-безопасни или по-малко токсични експлозиви. RDX (Cyclotrimethylenetrinitramine), HMX (Cyclotetramethylenetetranitramine), Tetryl и PETN (Pentaerythritol tetranitrate), Insensitive Munitions Explosives (IMX, PBX). Целта е по-малка токсичност, по-малък екологичен отпечатък, почти никаква токсичност и по-голяма безопасност за работниците и бойците плюс бойно надмощие. Разбира се, това са високотехнологични продукти, а ограниченият интелект на Пеевски, Борисов, Радев и Василев не им позволява да разсъждават за последствията за българите, особено когато милиарди започнат да облитат главите им.
  6. Украйна е потребител на тези боеприпаси – но тя изгражда съвременен отбранителен комплекс и не желае да замърсява допълнително територията си. Някои си правят грешна сметка, че ще произведат и откраднат милиарди от това производство, а Украйна ще се съгласи да продължи да води война, допълнително замърсяваща територията ѝ. Поне така предполагам аз.
  7. Нискотехнологичните производства не осигуряват високи заплати. Българите ще задлъжнеят, някой ще забогатее за тяхна сметка с милиарди. После, когато преминем на 155 мм стандарт за снаряди, ще купим 8 милиона снаряда с калкулирана корупция още от кредита в тях и с още по-тежки екологични и токсично-опасни последици. Ако ни се наложи да се бием – няма да има хубави домати без отрова в тях дълго време. Последното за тези които измерват бъдещето и свободите си с “български домат” и права над ракията – вие ще сте най-ощетени всякак – пари, отрова и бедност пак.

Да си цивилизован означава да си умен да не те управляват не просто корумпирани, а да не те управляват корумпирани глупаци – лесни да ги излъже някой тарикат на Запад, защото знае – те са си руски “пляски” и за пари ще си удавят нацията и в сярна киселина.

автор Стефан Гамизов, енергиен консултант и геостратегически анализатор

Bnews.bg

Recent Posts

  • Вижте как Ники Пъдпъдъка граби 2500 тона ечемик от земеделска фирма (ЧАСТ 1)
  • Огромна радост! Любо Нейков става дядо и тъст едновременно
  • Без капка свян! Кичка Бодурова е на 70, а си търси „агнешко“
  • Ето ги абитуриентите близнаци на Мая и Крум Савови: След 22 години заедно, той разкри, че се влюбил за 3 минути! (СНИМКИ)
  • НОВА ДВОЙКА! След като Стайко Стайков я ИЗГОНИЛ: Нена Върбанова се хвана с Миро Дзвера

Recent Comments

Няма коментари за показване.

Archives

  • юни 2026
  • май 2026
  • април 2026
  • март 2026
  • февруари 2026
  • януари 2026
  • декември 2025
  • ноември 2025
  • октомври 2025
  • септември 2025
  • август 2025
  • юли 2025
  • юни 2025
  • май 2025
  • април 2025
  • март 2025
  • февруари 2025
  • януари 2025
  • декември 2024
  • ноември 2024
  • октомври 2024
  • септември 2024
  • август 2024
  • юли 2024
  • юни 2024
  • май 2024
  • април 2024
  • март 2024
  • февруари 2024
  • януари 2024
  • декември 2023
  • ноември 2023
  • октомври 2023
  • септември 2023
  • август 2023
  • юли 2023
  • юни 2023
  • май 2023
  • април 2023
  • март 2023
  • февруари 2023
  • януари 2023
  • октомври 2022
  • септември 2022
  • август 2022
  • декември 2020
  • юни 2017
  • май 2017
  • април 2017

Categories

  • НА МУШКАТА
  • ОБЩЕСТВО
  • ПОДЗЕМЕН СВЯТ
  • РАЗОБЛИЧЕНИ
  • СКАНДАЛИ
©2026 Ретро България | Design: Newspaperly WordPress Theme