
Президентът на САЩ Джо Байдън призова Израел да защити главната болница в Газа, докато около комплекса се водеха тежки боеве между израелските сили за отбрана (ЦАХАЛ) и Хамас, предаде АФП.
„Надявам се и очаквам, че ще има по-малко натрапчиви действия по отношение на болницата“, каза Байдън пред репортери в Овалния кабинет, когато бе попитан дали е изразил загриженост пред Израел по този въпрос.
свързани
Байдън, който говори, докато подписваше инициатива за изследване на женското здраве заедно с първата дама Джил Байдън, добави, че е „в контакт с израелците“ по въпроса.
Той заяви, че все още се преговаря за споразумение за „освобождаване на затворниците“ с помощта на държавата от Персийския залив Катар.
Хирург от благотворителната медицинска организация „Лекари без граници“ заяви, че стотици хора са блокирани в болничния комплекс „Ал-Шифа“ и са подложени на „нечовешки“ условия, информира БТА.
свързани
Израел твърди, че враговете му от „Хамас“ са построили военния си щаб под болницата „Ал-Шифа“ – обвинение, което терористичната организация отрича – докато агенциите на ООН и лекарите в лечебното заведение предупреждават, че липсата на гориво за генераторите отнема живота на хора, включително на бебета.
СЗО в палестинските територии съобщи рано, че най-малко 2300 души – пациенти, здравни работници и хора, бягащи от боевете – се намират в осакатеното заведение „Ал-Шифа“.
Снимка: БГНЕС
Тагове:
Източник: Bgonair.bg