Мачът започна с гол на гостите още в петата минута.
В горната половина на класирането в Първа лига влезе „Ботев“ Враца, след като спечели с 2:0 гостуването си на „Добруджа“ от шестия кръг на българския футболен шампионат.
Мачът бе по-специален за домакините от Добрич, тъй като бе първи в елита на техния стадион „Дружба“ от над две десетилетия, но напълнилите го до краен предел фенове в жълто и зелено останаха разочаровани от крайния изход.
Мачът започна с гол на гостите още в петата минута. Мартин Петков направи добавка, след като вратарят Галин Григоров точно бе спасил изстрел на Мартин Смоленски. От четири метра юношата на „Левски“ нямаше как да сбърка за 1:0.
„Добруджа“ отговори в 35-ата минута. Тогава полузащитникът Малик Фал скочи най-високо при изпълнение на корнер и с глава прати топката в мрежата на Евтимов. Попадението му обаче не бе признато от ВАР съдията Валентин Железов, който забеляза игра с ръка на Фал и главният рефер Волен Чинков се съобрази с това.
Отмененият гол сякаш даде допълнителен импулс на гостите от Враца и те успяха да поведат с 2:0 в 41-вата минута. Тогава Владислав Найденов центрира ниско от десния фланг, топката попадна в Мартин Петков, който я овладя и стреля, за да направи Григоров безпомощен за втори път.
Четете повече в gol.bg.
Снимка: lap.bg
Тагове:
Източник: Bgonair.bg