Skip to content

Ретро България

Menu
Menu

Вижте смазаната от дърво на Витоша кола, в която майка загина пред очите на децата си

Posted on януари 4, 2026

 

Часове след като голямо дърво падна върху лек автомобил по пътя към местността Копитото на Витоша и отне живота на 31-годишна жена пред очите на двете й малки деца, въпросът – чия е отговорността за трагедията – остава без отговор.

Сигналът за произшествието, което е станало на улица „Беловодски път“, е получен в 9:45 ч. 31-годишната жена е пътувала със семейството си, като е седяла отпред до шофьора. Колата пък е била управлявана от 34-годишния й съпруг. На задната седалка са били двете им деца – на 8 и на 2 години. Внезапно върху движещия се автомобил пада прекършено голямо дърво. Ударът е бил фатален за жената, която е загинала на място. Съпругът й е изпаднал в шок, а децата са невредими.

Кметът на София Васил Терзиев излезе с официална позиция, в която обяви, че инцидентът е станал на територията на Природен парк „Витоша“.

„Независимо от това, Столична община е ангажирана и съдейства изцяло на полицията и на всички компетентни институции за изясняване на фактите. В момента се извършва разследване и е важно да се изчака неговият резултат, без да се правят прибързани изводи за причините и отговорността“, напише столичният градоначалник.

От Министерството на земеделието коментираха, че са започнали своя проверка. Разглежда се въпроса дали дървото се е намирало в урбанизирана територия или не.

Снимка: Bulphoto

Директорът на Природен парк „Витоша“ инж. Севдалина Димитрова пък определи пред журналисти случая, като „нелеп инцидент“. Тя не се ангажира с това кой носи вина, позовавайки се това, че е необходимо да се сформира комисия, която да определи точните координати на дървото и статута на имота.

Снимка: Bulphoto

„Не мога да кажа чия е отговорността, защото не мога да кажа какъв е имотът. Имотът трябва да бъде проверен, за да се види чий е“, каза инж. Димитрова.

Според нея теренът по кадастър е частен имот, но е отбелязан и като терен за обществено ползване. Тя подчерта, че тепърва трябва да се установи собствеността и дали тя попада под юрисдикцията на Закона за горите или на Столична община. Тъй като имотът е формулиран като такъв за обществено ползване и вероятно попада в урбанизирана територия, отговорността може да бъде насочена към общината, допусна инж. Димитрова.

Снимка: Bulphoto

На 20 октомври комисия, включваща представители на Столична община, Регионалната дирекция по горите РДГ- София, ДГС и ПП „Витоша“) е обходила района, но не е маркирала това дърво като опасно. То се е намирало на 6-7 метра навътре от пътя и не е имало външни признаци за опасност (изгниването е било вътрешно), поради което не е било отстранено при последната проверка.

Инж. Митрова заяви, че престоят в горска територия е на собствен риск и гражданите трябва да се съобразяват с метеорологичните условия. Тя също така каза, че отговорността за сигнализиране при опасни дървета е споделена и всеки гражданин може да подаде сигнал.

Снимка: Bulphoto

Тя съобщи, че лично е отишла на място, за да провери каква е ситуацията. Това, което видяхме с колегите от Регионалната дирекция по горите е, че наистина има паднало дърво, което се намира на 6-7 метра навътре от пътя, което преди това не е давало някаква индикации, че може да бъде опасно, но предвид метеорологичните условия днес, силните ветрове, които духаха, вероятно дървото под напора на ветровете просто е паднало и се е случил неприятният инцидент, коментира инж. Димитрова.

Снимка: Bulphoto

Тя посочи, че още веднъж ще се назначи комисия и ще мине нов екип, за да прегледа отново дърветата, но предупреди, че ако падне сняг, може да има допълнителни дървета след проверка, които отново да бъдат опасни.

Източник: dir.bg

Kliuki.bg

Recent Posts

  • Вили от „Живот на кантар” напусна банката и завъртя собствен бизнес
  • Никол Кидман сложи край на брака си! След раздялата се отдаде на милионер и загърби Холивуд
  • Дете и баща му паднаха от атракционна люлка в Антоново
  • Безпримерна наглост: Румен Вълка купи 2 ферарита
  • Бременната ту има корем, ту няма: Дъщерята на Гала роди тайно?

Recent Comments

Няма коментари за показване.

Archives

  • юни 2026
  • май 2026
  • април 2026
  • март 2026
  • февруари 2026
  • януари 2026
  • декември 2025
  • ноември 2025
  • октомври 2025
  • септември 2025
  • август 2025
  • юли 2025
  • юни 2025
  • май 2025
  • април 2025
  • март 2025
  • февруари 2025
  • януари 2025
  • декември 2024
  • ноември 2024
  • октомври 2024
  • септември 2024
  • август 2024
  • юли 2024
  • юни 2024
  • май 2024
  • април 2024
  • март 2024
  • февруари 2024
  • януари 2024
  • декември 2023
  • ноември 2023
  • октомври 2023
  • септември 2023
  • август 2023
  • юли 2023
  • юни 2023
  • май 2023
  • април 2023
  • март 2023
  • февруари 2023
  • януари 2023
  • октомври 2022
  • септември 2022
  • август 2022
  • декември 2020
  • юни 2017
  • май 2017
  • април 2017

Categories

  • НА МУШКАТА
  • ОБЩЕСТВО
  • ПОДЗЕМЕН СВЯТ
  • РАЗОБЛИЧЕНИ
  • СКАНДАЛИ
©2026 Ретро България | Design: Newspaperly WordPress Theme