Проведе се пореден протест на младите лекари пред парламента. Недоволните блокираха за кратко Орлов мост в София. Исканията им остават същите – минимална заплата в размер на 150% от средната за страната и подобряване на условията на труд.
свързани
Миналата седмица депутатите приеха три законопроекта по исканията на медиците – на управляващото мнозинство, които предлагат възнагражденията им да са обвързани с колективния трудов договор, срещу което протестиращите са против.
Демонстрантите призоваха депутати да пристават на протеста им и настояват сроковете за разглеждане на законопроектите да се разглеждат в максимално съкратени срокове.
„Мислехме, че днес ще има взето решение, който да удовлетворява исканията ни, но това не се случи. Ще чакаме още един месец. Да осъзнаят същността на проблема, ще изгубят голяма част от качествените кадри у нас“, настояха протестиращи.
1 / 14
Настоящи и бъдещи лекари протестират
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Тагове:
Източник: Bgonair.bg