
„Лудогорец“ тресна „Левски“ с 1:0 на „Герена“ в голямото дерби от 12-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение в мача заби Руан Секо в 25-ата минута.
Така разградчани продължават с терора над „сините“ за първенство. „Орлите“ вече седем години не са губили шампионатен мач от столичани. За последно това се случи през август 2016 година.
Дербито изобилстваше от нервни изблици, а съдията Георги Гинчев вдигна общо девет жълти картона.
„Левски“ допусна трета загуба в първенството. Отборът е на четвърто място с 22 точки. „Лудогорец“ е на шеста позиция с две точки по-малко, но и мач в резерв.
В следващия кръг „Левски“ ще се изправи срещу ЦСКА във Вечното дерби на стадион „Васил Левски“, а „Лудогорец“ посреща „Пирин“ у дома.
Четете повече в gol.bg
Снимка: lap.bg
Тагове:
Източник: Bgonair.bg