Искаме да имаме периметър за сигурност, каза Нетаняху.
Целта на Израел е да поеме контрол над Ивицата Газа, но не за постоянно, заяви израелският премиер Бенямин Нетаняху в интервю за американската телевизия Fox News.
свързани
„Не искаме да запазим Газа за нас. Искаме да имаме периметър за сигурност, но не искаме да я управляваме. Искаме да я предадем на арабските сили“, обясни израелският премиер.
Интервюто бе дадено на фона на предстоящата среща на израелския съвет за сигурност, който ще заседава тази вечер по въпроса за потенциалните планове за окупация на Ивицата Газа.
свързани
Началникът на Генералния щаб на израелските сили за отбрана (ЦАХАЛ) Еял Замир отбеляза, че военните не са съгласни територията да бъде окупирана, и обеща да защитава тази позиция на заседанието, предаде БТА.
„Занимаваме се с въпроси на живот и смърт и го правим, докато гледаме към нашите войници и граждани в Израел. Ще продължим да действаме с отговорност, почтеност и решителност, имайки предвид само сигурността и благополучието на Израел“, заяви той.
Снимка: Reuters
Тагове:
Източник: Bgonair.bg