
Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Бризбейн, след като победи за 20-и път французина Гаел Монфис с 6:3, 6:3.
Носителят на 24 титли от Големия шлем постигна само един пробив в първия сет за 3:1, но той бе достатъчен за безпроблемния му успех. Във втората част сърбинът два пъти проби подаването на французина и приключи мача с ново 6:3. Джокович имаше предимство във всички компоненти на играта, а мачът продължи по-малко от час и 15 минути.
На четвъртфиналите Джокович ще се изправи срещу американеца Райли Опелка, който надигра в много оспорван мач италианеца Матео Арналди със 7:6 (9), 7:6 (4).
Вижте повече във видеото.
Снимка: БГНЕС
Останете информирани с Bulgaria ON AIR и в канала ни в Google News Showcase.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Тагове:
Източник: Bgonair.bg