Има сериозна ескалация в Сърбия, каза Джокович.
Сръбската тенис звезда Новак Джокович коментира масовите протести срещу режима на президента Александър Вучич
„Има сериозна ескалация в Сърбия. Ние се намираме буквално на ръба на гражданската война. Надявам се ситуацията да се успокои малко, но няма признаци за това“, заяви той.
свързани
Ноле изрази дълбоката си загриженост относно ескалиращите безредици в Сърбия.
По време на пресконференция преди началото на турнира US Open, Джокович заяви, че общата атмосфера в страната е превърнала спорта в второстепенна грижа за много граждани, предаде БГНЕС.
По повод преместването на турнира ATP, който първоначално беше планиран в Белград, а сега ще се проведе от 2 до 8 ноември в Атина, в закритата баскетболна зала OAKA Джокович каза следното:
„Всичко, което мога да кажа, е, че не искахме да преместваме турнира, но за съжаление, така стоят нещата. Той похвали гръцките домакини, отбелязвайки ентусиазма им и нарастващата популярност на тениса в Гърция благодарение на играчи като Стефанос Циципас и Мария Сакари“.
Снимка: БГНЕС
Тагове:
Източник: Bgonair.bg