В Газа загинаха най-малко 20 души.
Никога болниците и журналистите не трябва да стават мишена. Това заяви говорителят на Службата на Върховния комисар на ООН по правата на човека Равина Шамдасани, след като при израелски удар в района на болница „Насер“ в Газа загинаха най-малко 20 души, включително петима журналисти, предаде Франс прес.
„Журналистите не са мишени. Болниците не са мишени„, каза Шамдасани.
свързани
Ръководителят на агенцията на ООН за подпомагане на палестинските бежанци УНРВА (UNRWA) Филип Лазарини осъди „шокиращото“ бездействие на международната общност пред конфликта в Ивицата Газа по повод загиналите най-малко 20 души, включително петима журналисти, при израелския удар по болницата.
свързани
Този удар се равнява на „заглушаване на последните гласове, които осъждат тихата смърт на децата, жертви на глада“, написа Лазарини в X и добави: „Безразличието и бездействието на света са шокиращи“, съобщи АФП.
„Ужасен съм от израелската атака срещу болница „Насер“. Цивилните, здравните работници и журналистите трябва да бъдат защитени. Нужно е незабавно прекратяване на огъня“, написа на свой ред министърът на външните работи на Великобритания в X, цитиран от БТА.
Снимка: Reuters
Тагове:
Източник: Bgonair.bg