
До края на месеца можем да се разплащаме в левове
Екип на Bulgaria ON AIR провери дали пазарите в София са се приспособили към новата валута така, както големите вериги магазини.
Във втория ден от членството на България в Еврозоната нашият екип реши да направи проверка на един от големите столични пазари.
Още по темата
В каква валута пазаруват хората и, най-вече, в каква валута търговците връщат ресто.
„Задължително понеделник отиваме да обменяме да си имаме евро. И в центове, в понеделник задължително. Трябва да си имаме“, сподели търговец.
Още по темата
„На пазара е нормално – ще се социализират малко по-късно нататък във времето“, заяви столичанин.
До края на месеца можем да се разплащаме в левове, но търговците следва да ни върнат ресто в евро.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Тагове:
Източник: Bgonair.bg