Президентът днес се изгаври с Бойко Борисов, който избърза пред вятъра и се качи на частен самолет и отиде на частна визита при немски инвеститор в Германия, за да изпревари с 24 часа официалното посещение на българския държавен глава. По-голям срам и падение от това на Бойко Борисов надали може да свиди.
В цялото си изявление Румен Радев се спря и на саботажите при кадровите решения в държавата на правителството на Борисов и Пеевски и афинитета им към работа с и.д.-та вместо титуляри на длъжностите в службите и МВР. Президентът е недоволен, че правителството още не може да избере посланик във Вашингтон. Според BNEWS именно затова и Белия дом все още не праща посланика си в София и Посолството на Козяк стои без началник вече 9-ти месец. Президентът разкри, че тази седмица ще подпише и за главен секретар на МВР.
Категорично не приемам внушенията на управляващите, че „саботирам“ работата на правителството. Как ги саботирам, като в началото на годината успях да убедя стратегически инвеститор като „Райнметал“, за който управляващите могат само да мечтаят, не само да посети България, но и да инвестира тук огромен финансов ресурс и върхови технологии в нашата отбранителна индустрия? Днес те са в Германия за тази инвестиция, която осигурих като подарък на управляващите и ще продължа да работя за привличането на стратегически инвеститори в България, независимо кое е правителството.
Два месеца същото правителство мълча за моето предложение за началника на НСО, което опровергава претенциите за спешност при назначаване на ръководства на службите за сигурност. Назначенията при посланиците най-сетне са съгласувани пакетно, както трябва да бъде, но и с компромиси от моя страна, защото продължавам да чакам предложения за ключови столици като Вашингтон. Тенденцията за временно управляващи посолствата не трябва да се превръща в норма, а тя вече клони към такава, не само по отношение на посолството ни в САЩ.
С частен полет и с неясно от кой поети разноски депутатът Борисов скочи до Германия, за да изпревари с 24 часа официалната визита на президента Радев и да обяви предстоящата инвестиция на Райнметал в българската военна индустрия.
Истината е, че заводът на немците в България идва на мястото на прецаканата от Пеевски и бухалката му ДАНС инвестиция на българския оръжеен производител Емилиян Гебрев (ЕМКО) – стар враг на Пеевски и на Кремъл още покрай сагата със завода за бомби Дунарит в град Русе след бутането на КТБ.
Момчето за мръсни и мокри поръчки – Делян Пеевски, свърши мръсната работа на Борисов и немските му приятели, но показателно за него не се намери място в частния полет, за са получи потупване по рамото в Германия. Очевидно и приятелят му Борисов се срамува от Пеевски и не иска да рискува да води при чужденците и началниците санкциониран за гранд корупция от целия западен свят политик.
Bnews.bg