
Турската футболна федерация прекрати провеждането на всички мачове в „срамната нощ“ за националния футбол, след като президентът на „Анкарагюджю“ Фарук Коджа удари съдия в лицето след края на домакинския двубой от Суперлигата срещу „Ризеспор“. Коджа влезе на терена и налетя с юмруци на рефера Халил Умут Мелер, когато даде последния съдийски сигнал, след като „Ризеспор“ отбеляза изравнителен гол в 97-ата минута при равенството 1:1 на стадион „Еряман“ снощи.
Феновете на „Анкарагюджю“ нахлуха на терена след мача и Мелер е бил ритан от тях, когато паднал на тревата. В крайна сметка реферът се прибрал в съблекалнята с помощта на полицията, след което е откаран в болница.
„Турската футболна федерация реши да спре всички мачове във всички лиги за неопределено време. Отговорният клуб, председателят на клуба, служители и всички виновни за нападението срещу рефера Умут Мелер ще бъдат наказани по възможно най-строгия начин“, се казва в съобщение на централата в социалните медии.
„Издадена е заповед за задържане на Коджа„, каза вътрешният министър Али Йерликая в публикация, добавяйки, че двама души вече са били арестувани като част от съдебно разследване на инцидента.
„Турският футбол беше убит срамно тази вечер. Всички, замесени в този инцидент, ще платят цената“, каза председателят на турската футболна федерация Мехмет Бююкекши за TRT, цитиран от БНР.
Съдия на ФИФА от 2017, 37-годишният Мелер ръководи и европейската квалификация Унгария – България на 27 март тази година в Будапеща.
Снимка: БГНЕС
Тагове:
Източник: Bgonair.bg