Следващите мобилни акции са на 4 февруари
Столичани са предали рекордните 28 879 кг опасни отпадъци през 2025 г.
През 2025 г. столичани са предали рекордните 28 879 кг опасни отпадъци – с над 10 тона повече от 2024 г. и почти 18 тона над средногодишното количество за периода 2019-2023 г.
Това е резултат от системни кампании и активно участие на гражданите, заявиха от Столичната община.
Събраните 28 879 кг опасни отпадъци от София през миналата година са втори пореден рекорд.
Сред основните инициативи са „МаГаТа Фест“ и пилотният проект с аптеки, където вече са събрани 482 кг лекарства с изтекъл срок на годност.
Още по темата
Кампаниите за 2026 г. са в ход
Първите акции за събиране на опасни отпадъци през януари вече са реализирани:
На 21 и 27 януари в районите „Искър“, „Оборище“, „Възраждане“ и „Панчарево“ са общо събрани 1 258 кг отпадъци.
Следващите мобилни акции са на 4 февруари пред сградите на районните администрации „Слатина“: 09:00-12:00 ч. и „Подуяне“: 13:00-15:00 ч.
Още по темата
Какво можете да предадете:
- Бои, лакове, латекс, грундове, лепила
- Перилни и почистващи препарати с опасни вещества
- Химикали и препарати за растителна защита
- Замърсени опаковки
- Флуоресцентни тръби и термометри
- Лекарства с изтекъл срок на годност
Снимка: Столична община
Тагове:
Източник: Bgonair.bg