10 от „Добруджа“ с впечатляващ обрат срещу „Славия“ за първа победа след завръщането в А група
В предпоследен мач от втори кръг на Първа лига, който се проведе на стадион „Спартак“ във Варна, „Добруджа“ победи гостуващия тим на „Славия“ с 2:1.
„Белите“ откриха резултата още в 5′ чрез Кристиян Балов, а 20 минути по-късно символичните домакини останаха с човек по-малко след директен червен картон за Богдан Костов. Въпреки това, тимът от Добрич възстанови равенството в продължението на полувремето чрез Лукас Кардосо. Бразилският полузащитник оформи и крайния резултат в 59′.
Възпитаниците на Атанас Атанасов заемат 6-а позиция във временното класиране с 3 точки, докато играчите на Златомир Загорчич са 11-и с 1 точка, предаде „Фокус“.
Последната победа на Добруджа в „А“ група е от края на сезон 2002/2003, когато в последния кръг побеждава Ботев Пловдив с 3:0, но изпада в долната дивизия.
Снимка: архив, lap.bg
Тагове:
Източник: Bgonair.bg