Измаменият получил обаждане от непознат, който се представил за служител на МВР.
За часове служители на Седмо РУ разкриха телефонна измама. Задържан е извършителят, а откраднатите пари са върнати на собственика им.
На 13 август възрастен мъж подал сигнал в районното управление, че е станал жертва на телефонна измама. Пред полицаите разказал, че получил обаждане от непознат, който се представил за служител на МВР.
Поискал му сумата от 17 800 лева за съдействие на полицията с цел залавяне на телефонни измамници. Възрастният мъж повярвал и предал парите на непознат в столичния квартал „Младост“.
По случая веднага било образувано досъдебно производство за престъпление. В рамките на няколко часа криминалисти от Седмо РУ установили и задържали извършителя на престъпното деяние – 60-годишен мъж.
При последвали процесуално-следствени действия в жилището му били открити и иззети парите.
След доклад на материалите в Софийската районна прокуратура на 60–годишния мъж е наложена постоянна мярка за неотклонение „задържане под стража“.
Снимка: СДВР
Тагове:
Източник: Bgonair.bg