
Автомобил е изпреварил колата на НСО, в която се е движел транспортният министър Гроздан Караджов на магистрала „Тракия“ – с много висока скорост и в аварийната лента. За това съобщи той във Facebook.
„Пътувам с автомобил на НСО по магистрала „Тракия“. Изпревари ни БМВ, което последвахме. Джигитът се движи със скорост между 190 и 210 километра в час. Изпреварва в аварийната лента. После пак ме убеждавайте, че средната скорост на магистрали не трябва да се мери. Трябва! И книжки трябва да се взимат“, заяви Караджов.
Той е подал сигнал в „Пътна полиция“ и нарушителят е спрян на входа на Бургас.
свързани
„Подадохме заедно със служителя на НСО сведение, за да дадем шанс на органите да санкционират нарушителя. Прилагам и видео доказателства. Призовавам всички, които се борят истински срещу джигитите на пътя, да бъдат безкомпромисни и да подават своите сигнали в полицията. Само с общи усилия и обществен натиск ще накараме и съда да признае показанията и видео доказателствата за безобразията по нашите пътища“, добави Караджов.
„Освен всичко друго, джигитът се оказа и „хитрец“ – сложил е фолио на регистрационния си номер, за да не бъде регистриран от камерите! Имам лоша новина – камерите на ТОЛ управлението са обучени да различават измамата“, написа още транспортният министър.
Снимка: Facebook / Гроздан Караджов
Тагове:
Източник: Bgonair.bg