Най-добрият български тенисист няма да участва в турнира в Стокхолм
Завръщането на Григор Димитров на тенис корта се отложи в последния момент
Григор Димитров се отказа от тенис турнира в шведската столица Стокхолм, който ще се проведе между 13 и 19 октомври.
Това стана ясно след обновяването на листа със заявките на играчите за надпреварата.
Българинът фигурираше до днес в него, но се оказва, че явно все още не е възстановен от разкъсването на гръдния мускул. Травмата се случи по време на осминафиналите на „Уимбълдън“ при 2 сета актив срещу световния номер 1 тогава Яник Синер от Италия.
Още по темата
Себастиан Корда ще заеме мястото на българина в основната схема.
Надпреварата в Швеция пропуска и миналогодишния шампион Томи Пол от САЩ, който също както Григор, лекува още контузия от „Уимбълдън“, пише „Фокус“.
Не е ясно още дали сезонът за Димитров приключи или той ще опита завръщане на ATP 500 турнира във Виена (20-26 октомври) и/ или Мастърса в Париж (27 октомври – 2 ноември).
Снимка: Reuters
Тагове:
Източник: Bgonair.bg