Най-малко 9 жертви и 200 хоспитализирани след замърсена вода в Индия
Поне девет души са загинали, а над 200 са хоспитализирани в централния индийски град Индоре след множество случаи на диария, свързани със замърсена питейна вода, съобщават местни здравни власти и народен представител.
Загинали и хоспитализирани
Главният медицински служител на Индоре, Мадхав Прасад Хасани, каза пред Reuters (Ройтерс) по телефона:
„Не мога да кажа нищо относно окончателния брой на загиналите, но над 200 души от същата местност се лекуват в различни болници в града. Очакваме окончателния доклад от анализа на водата, събрана от засегнатата зона“.
Според Хасани водата в района Багираптур е била замърсена поради теч в тръбопровода. Тестове са потвърдили наличието на бактерии във водопроводната система.
Местни мерки и превенция
„Ние изпратихме екипи от лекари за обхождане на домовете и разпространяваме хлорни таблетки за пречистване на водата. Открихме една точка на теч, която е могла да замърси водата, и тя вече е отстранена“, обясни административният офицер на окръга Шраван Верма.
До момента служителите са прегледали 8571 души и са идентифицирали 338 с леки симптоми.
Индоре, разположен в щата Мадхя Прадеш, е обявен за най-чистия град в Индия и оглавява националните класации за чистота през последните осем години.
Снимка: Freepik
Тагове:
Източник: Bgonair.bg