
Стратегическото партньорство между България и САЩ е ключово за развитието на отношенията ни, подчерта премиерът
Министър-председателят Росен Желязков се срещна с президента на САЩ Доналд Тръмп в Ню Йорк.
„Стратегическото партньорство между България и САЩ е ключово за възходящото развитие на отношенията ни“, каза премиерът.
Още по темата
Министър-председателят участва в традиционния прием, даван от американския президент по повод сесията на Общото събрание на ООН.
Желязков посочи енергетиката и отбраната като едни от най-важните области, в които САЩ и България бележат исторически успехи и с ускорени темпове задълбочат сътрудничеството си.
„В България e истината, че „Съединението прави силата“. В свят, разтърсен от разделение и конфликти, този принцип се усеща по-належащ от всякога. Предизвикателствата, пред които сме изправени, изискват единен отговор. Българското кредо е посланието, което отправяме към света: надеждата не е в изолацията, а в обединението“, заяви министър-председателят по-рано пред ООН.
Тагове:
Източник: Bgonair.bg