
Бившият полузащитник на „Арсенал“, „Барселона“ и „Челси“ Сеск Фабрегас обяви, че се оттегля от футбола на 36-годишна възраст, и разкри плановете си веднага да започне треньорска дейност, предаде АФП.
Фабрегас спечели Световното първенство през 2010 г. и две европейски първенства с Испания, две титли от Висшата лига с Челси и Ла Лига с Барселона.
„С огромна тъга установих, че е дошло времето да окача футболните си обувки„, написа Фабрегас в социалните мрежи.
„Това беше едно пътуване, което никога няма да забравя“, добави той.
„От първите ми дни в „Барса“, „Арсенал“, отново „Барса“, „Челси“, „Монако“ и „Комо“, ще ги ценя всички. Изживях преживявания, до които не съм си и помислял, че и за милион години ще се доближа“, написа още той, цитиран от БГНЕС.
Фабрегас помогна на Андрес Иниеста да вкара победния гол срещу Холандия на финала на Световното първенство по футбол през 2010 г. в Йоханесбург.
Той започва кариерата си в академията на „Барселона“, преди да се присъедини към „Арсенал“ като 16-годишен през 2003 г. През 2005 г. печели Купата на Англия с „артилеристите“.
През 2011 г. се завръща в „Барселона“ и прекарва три години на „Камп Ноу“, преди да подпише с „Челси“.
През 2019 г. Фабрегас напусна „Монако“ и прекара изминалия сезон в „Комо“ във второто първенство на Италия. Той ще остане в клуба, за да работи с резервния и младежкия отбор.
„(Това) е клуб и проект, за който не бих могъл да се вълнувам повече. Този очарователен футболен отбор спечели сърцето ми от първата минута и дойде при мен в идеалния момент в кариерата ми. Ще го грабна с две ръце“, завършва Фабрегас.
Снимка: БГНЕС
Тагове:
Източник: Bgonair.bg